למה ביטוח לרכב הוא חוק חובה – realityradionetwork.com — 2013 — December

Posts from December 2013.

December 30th 2013

ביטוח במקום העבודה

למד עוד בנושא – דקים

המחשבה על ביטוח מעוררת אצלנו ישירות אסוציאציה של ביטוח רכב, דירה או משכנתא. ובכן ישנם סוגי ביטוחים נוספים שחלקנו אף לא שמענו עליהם מעולם. הביטוחים הללו עוסקים בתחומים שיש בהם סיכון. ביטוח עבודה או מקום עבודה הוא פופולארי במיוחד בעיקר במקומו עבודה שהסיכון הפוטנציאלי שלהם גבוה והמעסיק מעוניין לכסות את עצמו מכל הכיוונים. אם אדם עוסק בהעברת קורס אילוף כלבים למחייתו כדאי שכלביו יהיו מחוסנים ושהוא, עובדיו וכל מי שנכנס לשטח בית הספר לאילוף שלו יהיה מבוטח.
כך לגבי מדביר למשל המוציא אל השטח עובדים העוסקים כל היום כולו בהדברת מזיקים, בהטמעת רעלים ובעיסוק בלכידת טורפים או חיות מסוכנות כמו נחשים למשל. מדביר שכזה חייב על פי חוק לבטח את עובדיו, במידה ולא יעשה זאת וחלילה תתרחש סכנה כמו הכשת נחש, נפילה מגובה רב בעת הדברת עליית גג או כדומה עשוי אותו מדביר להסתבך באופן קשה מאד. בית משפט עשוי לפסוק לרעתו ולגרום לו לשאת בנזק הכלכלי ובכל עלויות הטיפול בנפגעים כולל פיצויי וכדומה. תביעה כזו עלולה להיגמר במיליוני שקלים, עלות הביטוח הינה כמה מאות שקלים בחודש מקסימום.
אין ספק שביטוח מגן על המעסיק לאורך כל הדרך, אך גם כאן ישנן פרצות ותחבולות ומקרים בהם חברות הביטוח מצליחות להערים על המבוטח. כאשר מגיעים אל חברת הביטוח ומתעניינים בפוליסה מסוימת יש לוודא כי קראתם את האותיות הקטנות, אלו שמסתירות את הסעיפים יוצאי הדופן, את הסייגים ואת התחייבויותיהם של חסרות הביטוח.

December 19th 2013

ביטוח במקום העבודה – חלק 2

לימודים לתואר שלישי

כדאי לקרוא את כל המסמכים, לעשות רשימה של בעד ובנגד ולראות האם אתם מכוסים באמת מכל הכיוונים או שמא יריעת הביטוח קצרה מדי לצרכים שלכם.
על מנת לעשות בדיקה מקפת כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח עליו אתם סומכים שייתן לכם ייעוץ ויתאים לכם את פוליסה. שיוודא שאין לכם כפל ביטוחים, שהפיצוי מתקבל הן ככסף מזומן והן כטיפולים רפואיים, שמתקבל פיצוי גם במידה והטיפול הרפואי נעשה בחו"ל למשל וכדומה. כל החידות הללו חייבות להיות ברורות ופתירות בטרם אתם חותמים על הפוליסה.
זכרו ישנם בשוק בישראל עשרות חברות ביטוח המציעות לכם שפע של פוליסות ואפשרויות. אם תעשו בדק רציני תגלו שגם המחירים בין החברות הם מחירים שונים וייתכן כי תוכלו להשיג את אותה פוליסה במחיר אטרקטיבי יותר. כדאי אם כך לפנות זמן ולרוץ לבדוק בין החברות כדי להימנע מזון לחתולים.
ביטוח מציל חיים או יותר נכון מאפשר הצלת חיים, בהיקף הפיצויים שהוא מעניק, בהיקף הטיפולים וביכולת שלו להעביר לנפגע את סכום הכסף במקום המעסיק. אך יש לוודא כי הוא מגן גם על המעסיק עצמו ואינו גורם לו אכזבה גדולה בעת הפיצוי. ביטוח טוב נותן שירות יעיל, מהיר ואיכותי.

Links