למה ביטוח לרכב הוא חוק חובה – realityradionetwork.com — ביטוח במקום העבודה

ביטוח במקום העבודה

Written by . Posted at 2:56 am on December 30th, 2013

למד עוד בנושא – דקים

המחשבה על ביטוח מעוררת אצלנו ישירות אסוציאציה של ביטוח רכב, דירה או משכנתא. ובכן ישנם סוגי ביטוחים נוספים שחלקנו אף לא שמענו עליהם מעולם. הביטוחים הללו עוסקים בתחומים שיש בהם סיכון. ביטוח עבודה או מקום עבודה הוא פופולארי במיוחד בעיקר במקומו עבודה שהסיכון הפוטנציאלי שלהם גבוה והמעסיק מעוניין לכסות את עצמו מכל הכיוונים. אם אדם עוסק בהעברת קורס אילוף כלבים למחייתו כדאי שכלביו יהיו מחוסנים ושהוא, עובדיו וכל מי שנכנס לשטח בית הספר לאילוף שלו יהיה מבוטח.
כך לגבי מדביר למשל המוציא אל השטח עובדים העוסקים כל היום כולו בהדברת מזיקים, בהטמעת רעלים ובעיסוק בלכידת טורפים או חיות מסוכנות כמו נחשים למשל. מדביר שכזה חייב על פי חוק לבטח את עובדיו, במידה ולא יעשה זאת וחלילה תתרחש סכנה כמו הכשת נחש, נפילה מגובה רב בעת הדברת עליית גג או כדומה עשוי אותו מדביר להסתבך באופן קשה מאד. בית משפט עשוי לפסוק לרעתו ולגרום לו לשאת בנזק הכלכלי ובכל עלויות הטיפול בנפגעים כולל פיצויי וכדומה. תביעה כזו עלולה להיגמר במיליוני שקלים, עלות הביטוח הינה כמה מאות שקלים בחודש מקסימום.
אין ספק שביטוח מגן על המעסיק לאורך כל הדרך, אך גם כאן ישנן פרצות ותחבולות ומקרים בהם חברות הביטוח מצליחות להערים על המבוטח. כאשר מגיעים אל חברת הביטוח ומתעניינים בפוליסה מסוימת יש לוודא כי קראתם את האותיות הקטנות, אלו שמסתירות את הסעיפים יוצאי הדופן, את הסייגים ואת התחייבויותיהם של חסרות הביטוח.

Links